Opinie o Nas

 DO 19 WRZEŚNIA DARMOWA DOSTAWA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 500 zł

Zwroty i reklamacje

Reklamacje:


 • Kupujący ma prawo do złożenia reklamacji, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem 2 lat od dnia wydania towaru.

 • Kupujący składa reklamację w formie pisemnej na adres Sprzedawcy: INDEPENDENT GROUP Klaudia Wawrzonkowska ul. Opatkowicka 1/16, 30-499 Kraków, podając dokładnie swoje dane, dane reklamowanego towaru, datę wydania towaru, datę stwierdzenia wady oraz opisując szczegółowo istotę wady.

 • Sprzedawca zajmie stanowisko w sprawie reklamacji w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania. Sprzedawca udzieli odpowiedzi na reklamację i wskaże, czy uznaje reklamację oraz w jaki sposób zamierza ją załatwić lub poinformuje o braku podstaw do uznania reklamacji wraz z uzasadnieniem swojego stanowiska

 

 

Zwroty:

 


 • Kupującemu, będącemu konsumentem, przysługuje prawo zwrotu towaru zakupionego na odległość, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

 • W celu skorzystania z prawa, o którym mowa powyżej Kupujący powinien w terminie 14 dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie rzeczy, złożyć jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i poinformować o tym Sprzedawcę w dowolny, skuteczny sposób. W tym celu można skorzystać z przykładowego wzoru odstąpienia (Załącznik nr 2 w sekcji Do pobrania), które po wypełnieniu można wysłać w formie czytelnego skanu na adres mailowy biuro@swiatkorka.pl lub w oryginale na adres firmy: INDEPENDENT GROUP Klaudia Wawrzonkowska ul. Opatkowicka 1/16, 30-499 Kraków.

 • Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Kupujący wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 • W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi. Sprzedawca dokona zwrotu wszystkich otrzymanych od Kupującego płatności, niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.

 • Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodził się on na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Kupujący nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 • Kupujący zobowiązany jest do zwrotu zakupionego towaru na wskazany poniżej adres niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.

  Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. O fakcie nadania towaru należy koniecznie poinformować Sprzedawcę minimum 1 dzień roboczy przed doręczeniem. Informacja powinna zawierać numer listu przewozowego lub numer rejestracyjny samochodu doręczającego oraz nazwę firmy przewozowej. W przypadku niewypełnienia powyższego Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia towaru (procedura awizacyjna firmy zewnętrznej obsługującej magazyn). 

  ROHLIG SUUS

  Magazyn Domu Korkowego

  Kokotow 812 B

  32-002 Kokotów

  Tel.: 12 379 61 61

 •  Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia przez Kupującego dowodu jej odesłania.

 • Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Do pobrania:

Załącznik nr 2 - stanowi   Oświadczenie o odstąpieniu od umowy     PobierzPobierz 
Załącznik nr 3 - stanowi   Protokół zgłoszenia reklamacji       Pobierz Pobierz 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl