Strona główna Turystyka Zjawiskowe skarbce Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Zjawiskowe skarbce Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

256
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa wielu ludzi zachwycała swoim orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie należały niemniej jednak do najbezpieczniejszych. Zmniejszenie przestępczości sprawiło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu odnaleźć można zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, piękne, równikowe plaże oraz dżungle. Współczesne miasta oferują perfekcyjne noclegi oraz wiele interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o idealnych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Rozmaitość pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści są w stanie błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, jakkolwiek w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Niemniej jednak taka pogoda występuje wyłącznie w górach, w stolicy, Limie jednakże praktycznie nigdy nie pada. To samo tyczy się innych pokaźniejszych miast.

Ameryka Południowa mozolnie musiała przekonywać podróżników do odwiedzenia własnych krajów. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały pasjonatów kultury.
Urugwaj słynie z doskonałych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wskutek tego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z błyskotliwego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są wielokrotnie zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w następstwie tego perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Niesłychanie wziętym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here