Strona główna Technologia Zasięg technologicznych nowinek

Zasięg technologicznych nowinek

336
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: dlaczego pionierskie techniki są aż tak niebezużyteczne oraz z zapałem wykorzystywane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest istotą jaka została utworzona do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego rodzaju przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dziś komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i dalej egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem. Wszystkie innowacyjne techniki powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a jednocześnie powstanie czegoś totalnie nowego.

Egzystujemy w czasach, kiedy każdego dnia pojawiają się nowe technologie, nowatorskie zaawansowane urządzenia mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy technologii, ale jest jedna rzecz, o której wiedzą oraz której używają aktualnie prawie wszyscy – to znaczy Internet.

Jest to globalna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej jednostce gospodarczej. Wymysł ten był tak dobry, że w ciągu paru lat okiełznał cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią wiadomości – przetestowanych lub wątpliwych. Można tam znaleźć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów lub konstruowania różnych niebezpiecznych przedmiotów.

W Internecie powstają również bezustannie nowe portale informacyjne i społecznościowe, gdzie ludzi z przyjemnością dzielą się zdają sobie sprawę z tego oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on bezpłatny. Z popularności Internetu korzystają także producenci oraz usługodawcy, proponujący tam swoje produkty. Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową epokę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here