Strona główna Dom Wybór działki pod budowę

Wybór działki pod budowę

253
PODZIEL SIĘ

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym szczegółem podjętego w tym aspekcie działania będzie z pewnością odszukanie dobrej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niewielkich rozmiarach będzie z pewnością mniejszym wydatkiem finansowym, niemniej jednak inne zagadnienia wskazują, że posiadanie ogromnej nieruchomości pod budowę ma dużo zalet.

Przede wszystkim nie będziemy ograniczeni wielkością budynku mieszkalnego, jaki będziemy konstruować – wypada wziąć także pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Także kwestia dobudowania obiektów gospodarczych lub garażu również będzie niemożliwa przy działce nadmiernie małej.
Nieraz zdarzają się działki o relatywnie obszernej powierzchni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta bardzo wydłużonego, tak, że działka najzwyczajniej w świecie jest bardzo wąska. Jest to niekorzystne, bowiem będzie mnóstwo trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle w następnej kolejności taką działkę.

Nie powinna ona więc posiadać mniejszej szerokości aniżeli 20 metrów, musimy albowiem uwzględnić przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy działki powinna wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana posiada otwory okienne lub też drzwiowe).
Jakim sposobem niedrogo zbudować lokal mieszkalny?
Konstrukcja własnego domu to duża inwestycja, dlatego nie każdego stać na taki luksus, nawet przy założeniu, że część inwestycji można zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o podobnej wielkości można zbudować też stosunkowo niższym kosztem, przy zastosowaniu paru fundamentalnych sposobów na tanie budowanie.
Na początku działka – zamiast nabywać teren pod konstrukcję w modnej okolicy, gdzie koszty działek są często zawrotne, wolno znaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez umieszczenia garażu w bryle budynku.

Często okazuje się albowiem, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Następna sprawa to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak zwaną gospodarską, dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie ma prawo zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia budowanego domu nie przekroczy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej strukturze i pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here