Strona główna Ogólna Wiszące doniczki – jak zrobić?

Wiszące doniczki – jak zrobić?

1140
PODZIEL SIĘ

W każdym domu na pewno znajdą się doniczki z kwiatami. Co jednak zrobić, by wyglądały one atrakcyjniej? Jednym ze sposobów jest ich podwieszenie. Poniżej znajdziesz kilka porad, w jaki sposób wykonać wiszące doniczki.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się doniczki podwieszane pod sufitem czy przy oknie. Tak umieszczone kwiaty wyglądają ciekawie również na balkonie czy tarasie. Istnieje kilka różnych sposobów na umieszczenie kwietników w ten sposób. Wybór doniczek i rodzaj zawieszenia zależy od naszych upodobań. Ważne jest również to, jakie kwiaty umieścimy w takich doniczkach.

To idealny sposób, by doniczki nie zajmowały miejsca na parapecie czy stole. W ten sposób zyskujemy dodatkową przestrzeń. Poza tym doniczki zawieszane pod sufitem stanowią niezwykłą dekoracje dla danego pomieszczenia. Warto zatem zastanowić się nad miejscem, w którym będą wisieć kwiaty. Warto zadbać o to, by kwietniki nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Należy umieszczać je w neutralnych i bezpiecznych miejscach. Taki rodzaj dekoracji będzie świetnie wyglądał zarówno w salonie, w kuchni, sypialni czy w łazience.

Kwietnik ze sznurka

W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem staje się kwietnik zrobiony ze sznurka. Idealnie nadaje się do mieszkań w stylu skandynawskim, a na także na balkon czy taras. Wykonanie tego rodzaju kwietnika nie jest zbyt skomplikowane. Potrzebny jest nam tylko gruby i mocny sznurek, w wybranym kolorze oraz doniczka – szklana lub plastikowa.

Na stronie https://dekolo.pl/koraliki-i-cekiny znajdziesz materiały do DIY – sprawdź

Sznurek powinien być podzielony na osiem odcinków, które następnie zwiążemy na supeł, dzieląc jednocześnie sznurki po dwa obok siebie. Kolejnym krokiem będzie ułożenie sznurków na spodzie doniczki – jeśli posiada otwór – umieść tam supeł. Następnie na każdej z czterech stron sznurka należy wykonać supełki, łącząc po dwa sznurki na supełku. Potem zrób supełki, dobierając po dwa sznurki z każdego poprzedniego supełka. Wykonuj supełki do uzyskania odpowiedniej wysokości doniczki. Na koniec ze wszystkich sznurków wykonaj jeden supeł i umieść kwietnik w wybranym miejscu.

Jakie kwietniki jeszcze?

Oczywiście istnieją również inne sposoby na wykonanie kwietnika. Właściwie możemy użyć do tego różnych materiałów – co tylko przyjdzie nam do głowy. Liczy się natomiast odpowiednie doczepienie sznurków czy uchwytów, dzięki którym doniczka będzie mogła wisieć. Doniczkę możemy wykonać samodzielnie z drewna, z plastikowych lub szklanych pojemniczków. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywnego podejścia do takich spraw. Jeśli decydujemy się na tego rodzaju kwietniki na balkonie czy na tarasie przydatne mogą okazać się małe, blaszane wiaderka czy ozdobne konewki.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim zadbajmy o to, by kwietniki w danym pomieszczeniu znalazły się na odpowiedniej wysokości. Nie powinny one utrudniać poruszania się po pokoju. Warto zadbać także o bezpieczeństwo. Błędem jest wieszanie kwietników nad kanapą czy nad łóżkiem w sypialni. Uważajmy również podczas podlewania. Najlepiej będzie zdjąć kwiaty i podlać je na dworze lub w wannie, a następnie poczekać aż obeschną.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here