Strona główna Turystyka Państwa Ameryki Południowej – różnice

Państwa Ameryki Południowej – różnice

253
PODZIEL SIĘ

Kraje południowoamerykańskie pozostały dostrzeżone jako cele krajoznawcze dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka niemalże w żadnym wypadku się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ gigantycznej poprawie. Ludzie zaczęli coraz to częściej zwiedzać te miejsca. Podróże w tamte regiony stały się pasjonującą przygodą.

Nowoczesna turystyka rozwija się w zastraszającym tempie. Wobec tego także większa część z nas nie potrafi już zachwycać się popularnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz nowsze miejsca chcąc je dogłębnie poznać. Niesłychanie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Atrakcyjnym krajem jest z pewnością Argentyna. Jest krajem niezmiernie urokliwych krajobrazów i wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii są w stanie okazać się świetnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie niektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej idealnej nie odkrytej przyrody znajduje się dzisiejsza stolica kraju Buenos Aires. Dzisiejsze miasto proponuje perfekcyjną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby i centra handlowe. Zarówno miłośnicy miejskiego życia jak i dziewiczej przyrody znajdą coś godziwego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia i potrzebują bezustannie się rozwijać. Mają oni trzy wielkie miłości: dobra kuchnia, zabawa i naturalnie piłka nożna.

Jednym z następnych godnych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części lądu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją suwerenność w 1825 roku. Jak każdy kraj tego kontynentu, również Boliwia znamionuje się rozległym zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są niezmiernie porządnie rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednakże jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas wybitnie długa droga autobusem lub ewentualnie jeepem. Infrastruktura boliwijska pożąda na pewno modernizacji. W trakcie takich wycieczek można nacieszyć oczy świetnymi krajobrazami.

Boliwia jest państwem wiernym swojej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi oraz uliczni grajkowie, to wszystko można obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here