Strona główna Bez kategorii Ogrzewanie – nowatorskie, współczesne oraz przyjazne dla środowiska

Ogrzewanie – nowatorskie, współczesne oraz przyjazne dla środowiska

223
PODZIEL SIĘ
Projektując swój wyśniony lokal mieszkalny, od razu warto zastanowić się, jaki zastosujemy w nim układ ocieplania. Zależnie od wyboru albowiem systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie potrzebne zastosowanie wiarygodnych rozwiązań technicznych, uwzględniających kwestie ogrzewania. W tej chwili jest dużo typów systemów grzewczych, zaczynając od standardowych, innymi słowy wstawienia pieca grzewczego na węgiel czy też drewno, poprzez ogrzewanie gazowe, elektryczne czy na olej opałowy.
Każde z tych rozstrzygnięć ma własne mocne i słabe strony, wskutek tego należy wybrać system perfekcyjny dla konkretnego wypadku.
Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, na przykład może zaistnieć taka sytuacja, kiedy tak właściwie wznoszony dom będzie znajdował się w obszarze otoczonym programem środowiskowym, zezwalającym jedynie na zastosowanie takiego systemu ocieplania, jakie będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, które jest wygodne, relatywnie tania jest infrastruktura niebezużyteczna do tego rodzaju ogrzewania i jest to system dość przydatny cenowo.
Ochrona środowiska oraz ogrzewanie
W ostatnim czasie coraz to bardziej legendarne staje się ogrzewanie domu za pomocą wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Do najbardziej znanych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne umieszczane są lub na dachu obiektu, lub również obok niego, na specjalnych podstawach. Jednakże to źródło ogrzewania może służyć tylko jako uzupełniające źródło ciepła, po największej części w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy jest najogromniejsze nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to zajmujące rozwiązanie, jednak relatywnie drogie. Jest to opłacalna forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie rozległy – nie opłaci się tego rodzaju inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Przeznaczenie przydomowej elektrowni wiatrowej to ciekawe rozwiązanie, taka inwestycja może przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej również do ocieplania budynku, jak także i do celów bieżących pragnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here