Strona główna Zdrowie Odchudzanie poprzez zdrowe odżywianie

Odchudzanie poprzez zdrowe odżywianie

255
PODZIEL SIĘ

Nadwaga i otyłość to już nie tylko nieefektowny wygląd to choroby cywilizacyjne, którym trzeba stawić czoła. Walka z nadmiernymi kilogramami chroni przed cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca.

A co jest ważne dla każdego człowieka w każdym wieku pozbycie się wałeczków tłuszczu pozwala osiągnąć ładną figurę i samozadowolenie.

Dieta plaż południowych

Plan odchudzania zachęca do zamiany wysoko tłuszczowej żywności na produkty o niskiej zawartości tłuszczu, które są naturalnie pożywne. Nie ma liczenia kalorii i ograniczania porcji. Dieta zachęca do spożywania trzech dań i dwóch przekąsek dziennie, a następnie do wykonania odpowiedniego planu ćwiczeń. Osoby, które mają więcej niż 5 kg do stracenia, zaczynają od fazy pierwszej. Jest to dwutygodniowy system szybkiego odchudzania, w którym spożywa się chude białka, w tym mięso, ryby i drób, a także niektóre warzywa o niskiej zawartości cholesterolu i nienasyconych tłuszczach. Węglowodany są ponownie wprowadzane w fazie 2 i 3, co zachęca do stopniowego i zrównoważonego odchudzania.

Plusy: Jeśli można uniknąć pierwszej fazy i rozpocząć fazę 2, w pozostałej części planu istnieje mniej ograniczeń dietetycznych niż inne popularne diety. Po fazie pierwszej diety szeroko stosuje się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Żadne główne grupy żywnościowe nie są wyeliminowane i zaleca się stosowanie dużych ilości owoców, warzyw o niskim indeksie glikemicznym.

Wady: Poważne ograniczenia dietetyczne w fazie pierwszej mogą powodować uczucie osłabienia i brakuje organizmowi pewnych witamin, minerałów i błonnika. Początkowo mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak nieprzyjemny oddech, suchość w ustach, zmęczenie, zawroty głowy, bezsenność, nudności i zaparcia.

Pierwsze dwa tygodnie są najtrudniejsze do przejścia. Mogą powstać obawy, że ta dieta obiecuje taką utratę wagi – do 5 kg – w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Po przejściu przez fazę początkową diety, podąża się za podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania które powinny dostarczać niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać dobre zdrowie.

Nie wiesz, jak powinno przebiegać skuteczne odchudzanie z głową? Dowiesz się tego na spis.com.pl

Odchudzająca dieta światowa (Slimming World)

Plan redukcji wagi według tej diety zachęca do zamiany produktów wysokotłuszczowych na produkty o niskiej zawartości tłuszczu. Wybierane jest jedzenie z listy produktów o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak: owoce, warzywa, makaron, ziemniaki, ryż, chude mięso, ryby i jaja, które można jeść w nieograniczonych ilościach. Nie ma liczenia kalorii, nie zabrania się jedzenia, a mimo to można schudnąć. Trzeba pamiętać o codziennych ćwiczeniach, aby wesprzeć efekt utraty kilogramów i uzyskać ładniejszą sylwetkę.

Plusy: Żadna żywność nie jest zabroniona, więc posiłki zapewniają równowagę, różnorodność i są przyjazne dla organizmu. Wielkość porcji każdej grupy żywności zależy od planu.

Wady: Slimming World nie skupia się na przestrzeganiu spożywania kalorii. Nie wiedząc o ilości przyjętych kalorii i rozmiarach porcji, można zmagać się z długoterminowym odchudzaniem i oczekiwaniem na efekty.

Plany posiłków mogą nie mieć pewną elastyczność, są ogólnie zrównoważone. Jednak bez uczenia się liczenia kalorii i poznania rozmiarów porcji można walczyć zbyt długo o osiągnięcie pożądanej wagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here