Strona główna Dom Jak dbać o czystość w łazience?

Jak dbać o czystość w łazience?

178
PODZIEL SIĘ

Własny dom jest bardzo ważnym miejscem dla większości ludzi. Wszyscy starają się urządzić je wygodnie, elegancko oraz komfortowo. jednak tak naprawdę najważniejszą kwestią jest zachowanie porządku w poszczególnych wnętrzach.

Bowiem brudny i zaniedbany dom nie tylko wygląda nieatrakcyjnie. Nie przestrzegając podstawowych norm higienicznych oraz sanitarnych można nabawić się nawet choroby. W tej kwestii szczególnie istotna jest łazienka połączona z toaletą. Jak dbać o czystość w tym pomieszczeniu? Jakimi środkami najlepiej pielęgnować łazienkę?

Codzienne czynności

Osoby, które pragną zachować czystość w domu przede wszystkim muszą być systematyczne. Łazienka jest miejscem, w którym każdego dnia zbiera się mnóstwo wilgoci, co bardzo sprzyja namnażaniu się groźnych grzybów oraz bakterii. Dlatego osoby, które nie posiadają okna w tym miejscu muszą koniecznie zadbać o odpowiednią wentylację, i wietrzyć pomieszczenie przez kwadrans, każdego dnia. Warto wyrobić sobie również nawyk zalewania sedesu specyfikiem do WC, o działaniu bakteriobójczym. Najlepiej zrobić to tuż przed snem, wówczas płyn będzie pracował przez całą noc. Z rana wystarczy krótko wyszorować całą powierzchnię muszli i obficie spłukać. Bardzo istotnym elementem łazienki jest lustro.

Sprawdź General Fresh – kostki do WC, odświeżacze i pochłaniacze zapachów

http://generalfresh.pl/

Niestety, ono również nie jest obojętne na parę, która jest właściwie wszechobecna. W wyniku jej osadzania na powierzchni lustra powstają nieciekawe smugi, które sprawiają, że cała łazienka wygląda na zaniedbaną. Dlatego każdego dnia warto przecierać lustro, w celu pozbycia się smug. Nie tylko polepszy to widoczność w nim, ale również rozjaśni wnętrze. Aby podłoga zachowała czystość na dłużej, warto zamontować chodnik wchłaniający wodę, najlepiej przy wannie czy prysznicu.

Gruntowne porządki w łazience

Jednak codzienne sprzątanie po sobie nie jest wystarczające, aby zachować sterylną czystość w domu. W tym celu należy również przeprowadzać gruntowne porządki, w regularnych odstępstwach czasu. Raz na tydzień warto przetrzeć kafelki w łazience, porządnie wyszorować muszlę sedesową, razem z jej otoczeniem. Warto także przetrzeć podłogę i przeprać chodnik. Nie można tutaj zapominać o wannie lub prysznicu, które także wymagają uwagi raz w tygodniu.

Jednak każdego miesiąca te regularne sprzątanie warto rozszerzyć o czyszczenie fug, szczególnie tych zlokalizowanych w okolicach wanny. Bakterie oraz grzyby mają tendencję do osadzania się w nich, dlatego trzeba miejsca te przeczyścić specjalnym płynem antygrzybicznym. Jeżeli chodzi o kurze w łazience, to w zupełności wystarczy pozbywać się ich raz na miesiąc.

Najlepsze detergenty

Reklamy pełne są specjalistycznych płynów, które mają pomóc zachować czystość w domu. Jednak nie warto sięgać po produkty, które widać w tv, bowiem są przeważnie zbyt drogie na swoją jakość. Na szczęście coraz większa popularność zdobywają naturalne detergent, na bazie sody oczyszczonej, która jest właściwie uniwersalnym środkiem czystości. Z jej pomocą można usunąć nieprzyjemny zapach, uporczywy brud, kamień i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here