Strona główna Turystyka Gdzie spędzić cudne wakacje – Chorwacja czy Włochy?

Gdzie spędzić cudne wakacje – Chorwacja czy Włochy?

281
PODZIEL SIĘ

Obecna turystyka oferuje nam dużo możliwości. Podróże po odległych kącikach świata stają się coraz to powszedniejsze. W szeregu przypadków zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na ojczystym kontynencie. Na pewno zaskakująco ślicznym europejskim krajem jest Chorwacja. Łagodny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego wspaniałego miejsca. Krajobraz na estetyczne, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce oraz miasta zbudowane na wzór wenecki robią wspaniałe wrażenie.

W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Dzisiejsze miasta posiadają bajecznie rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki. Dzięki temu Chorwacja jest często odwiedzana przez wędrowców z całego świata. Klimat w tym państwie jest bardzo zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest niesłychanie łagodny. znamienite warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę podróżników. Chorwacja może być imponującym pomysłem na familijną, niezapomnianą wyprawę oraz niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie zna Włoch? Wykwintne, kulturalne państwo o cudownym klimacie od wieków inspirowało malarzy i poetów. Dzisiaj atrakcyjne miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Neapol stały się światowymi stolicami mody oraz stylu. Kapitalna baza hotelowa, noclegi, kluby i puby, a przede wszystkim włoskie restauracje są wspaniałymi atrakcjami tego państwa.

Będąc tam każdy czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy. W pokaźniejszych miastach wybitnie wielokrotnie organizowane są festiwale kulturalne. Z pewnością nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to przyciągało w szczególności idealnym klimatem. Temperatury latem są znacznie łagodniejsze na północy niż na południu. Północ jest obszarem o kolosalnej wilgotności. Włochy cieszą się doskonałą pogodą cały rok, niemniej jednak najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień i czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here