Strona główna Rozrywka Czym cechuje się fantastyczna rozrywka?

Czym cechuje się fantastyczna rozrywka?

244
PODZIEL SIĘ

Zabawa jest cząstką składową cywilizacji, a obszar kulturowy to zaakceptowany w społeczeństwie specyficzny sposób działania, myślenia i czucia. Stanowi drogę żywotną narodu. Zatem cywilizacja społeczeństwa jest odbitką jego norm moralnych. Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak wybitnie w obecnym stuleciu ani nie zdobył takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja.

Co poniektórzy uważają, że filmy to samo życie. Bo jednakże gwiazdy filmu są jednocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, więc filmy mogą przydawać tej odkrywczej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Rozrywka ma prawo oddziaływać na ludzi korzystnie bądź szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była niewrogą imprezą rodzinną, aktualnie jest tylko dla dorosłych.

Niektórzy motywują tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się. Ale czy to zgodność z rzeczywistością? W rzeczywistości większa część nowoczesnych rozrywek utraciła wszystkie dawniejsze wartości etyczne z powodu trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, okrutnej przemocy oraz ujawniania scen erotycznych.

Pragnienia człowieka są przeróżne, a wynika to przede wszystkim z rozmaitości ludzi na świecie, bo każdy z nas jest inny oraz każdy przez to zajmuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go interesują. Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to potrzeby wynikające po prostu z osobistych predyspozycji – nie istotne. Ważny jest fakt, że istnieją miarodajne potrzeby, które człowiek spełniać musi i jakie są reprezentatywne dla każdego z nas, mimo różnorodności i są takie potrzeby, które pojawiają się u jednych ludzi, natomiast u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są niemniej jednak spełniane w rozmaity sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here